Historia firmy DREWNEX

Firma F.P.U.H. DREWNEX, której pierwotną działalnością była sprzedaż surowego drewna z tartaku powstała w roku 1991, jako kontynuacja wielopokoleniowych stolarsko-ciesielskich doświadczeń właścicieli. Firma stopniowo rozwijała swoją produkcję, poszerzając sprzedawany asortyment o deski podłogowe, deski obiciowe oraz inne wyroby drewniane. 

Pod koniec pierwszej połowy lat dziewięćdziesiątych,  wykorzystując potencjał budowlanego,  firma DREWNEX zaczęła produkować domy drewniane, które początkowo eksportowane były do krajów Europy Zachodniej, m.in. Francji, Belgii, Holandii i Niemiec. Stopniowo zainteresowanie energooszczędnymi, ekologicznymi domami drewnianymi pojawiło się również w Polsce. Dzisiaj większość klientów firmy DREWNEX pochodzi właśnie z różnych regionów naszego kraju, a nasze realizacje można zobaczyć już praktycznie w każdym województwie.

Domy drewniane stanowią w tym momencie główną dziedzinę produkcji firmy DREWNEX. Przez lata działalności właściciele firmy zdobyli ogromne doświadczenie w budowie domów z różnych gatunków drewna i w różnych technologiach. Obecnie, oprócz produkcji i montażu domów drewnianych, DREWNEX oferuje usługi projektowe. Tworzymy projekty wspólnie z klientem, wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, oferujemy profesjonalne doradztwo architektoniczne, tworzymy trójwymiarowe wizualizacje komputerowe domów, wszystko po to, aby zagwarantować najwyższą satysfakcję naszego klienta. W naszej ofercie posiadamy kilkaset projektów domów drewnianych całosezonowych, letniskowych oraz mniejszych domków ogrodowych.

W 2005 roku, firma rozpoczęła przygotowania, aby wprowadzić nową technologię do produkcji domów i jako jedna z pierwszych firm w Polsce zakupiła nowoczesną linii do obróbki konstrukcji drewnianych CNC. Dzięki wyposażeniu produkcji w automatycznie sterowaną maszynę Hundegger K2i, konstrukcje drewniane powstałe w zakładzie naszej firmy są produkowane z najwyższej jakości drewna i charakteryzują się wysoką precyzją obróbki. Dotyczy to zarówno domów drewnianych, jak i więźb prefabrykowanych. 

Sukces naszej firmy opiera się niewątpliwie na pracy zgranego zespołu profesjonalistów, zastosowaniu najnowocześniejszych technologii i maszyn oraz użyciu jedynie najwyższej jakości drewna w procesie produkcji.